לוגו אתר בטעינה

הידעת

איך לבחור לחם בריא?

מדפי הלחם במרכולים בדרך כלל מציגים שפע אין סופי של בייגלים מתוקים ומלוחים, כיכרות לחם מרובות דגנים ולחמניות מסוגים שונים, באורכים שונים ובטעמים מגוונים. השפע הרב הזה עלול להקשות עלינו אם אנחנו חותרים לאורח חיים בריא, מחפשים לחמים שמכילים מרכיבים טובים ובריאים ורוצים לעשות את הבחירה הנכונה והמדויקת לנו. אז לפני שניגש למדפי השפע האלה ונתעה בסבך ההיצע, הצבעים, הטעמים והריחות, כדאי שנתחמש במידע ובידע ונבין שלא כל הלחמים זהים, שיש לחמים שמכילים רכיבים שאינם מסייעים לגוף ואינם טובים לו ושלחמים בריאים יקלו את התהליך הדיאטטי שלנו ויתרמו באופן משמעותי לחיים הבריאים והמאוזנים שאנו שואפים להם.

לחם יכול להיות פריט מזון נפלא אם הוא הוכן כדי לסייע לגוף האנושי ולהניע תהליכי הבראה בו. הפחמימות שמרכיבות את הלחם – אם הן מלאות – יכולות להיות תוספת טעימה ומזינה לתפריט היומי ולהשביע אותנו. אז איך נבחר לחם בריא? הינה כמה עצות טובות.

דגנים מלאים הם המפתח לבריאות טובה

כשאתם בוחרים לחם, בחרו תמיד בלחם שמכיל דגנים מלאים. מוצרי דגנים מלאים הם למעשה המפתח לבריאות טובה, ובאופן כללי כדאי להעדיף אותם על דגנים לא מלאים. לחמים מלאים מספקים לגוף סיבים, חלבונים, ויטמינים ומינרלים וחשובים מאוד להזנתו, לחיזוקו ולבריאותו. מחפשים לחמים בריאים – חפשו את המילים 'מלא' או 'מלאה' על אריזות הלחמים שאתם רואים על המדפים. חפשו את החיטה המלאה, השיפון המלא, הכוסמין המלא, השעורה המלאה, האורז המלא ואת שיבולת השועל המלאה. ודאו שהלחם עשוי ממאה אחוז דגנים מלאים ואינו מכיל גם דגנים לא מלאים. לחמים מדגנים מלאים הם לחמים בריאים, והדגנים המלאים שבלחם יניעו את תהליכי ההבראה וההתחזקות של הגוף. 

פחות רכיבים – יותר בריאות

חפשו לחמים שמכילים פחות רכיבים. למה הכוונה? העדיפו כיכרות לחם שאינן מכילות חומרי טעם וריח, צבעים וחומרים משמרים מלאכותיים. הימנעו גם מלחמים שמכילים תוספים שקשה לקרוא או לבטא אותם וכן משמנים מוקשים, שומני טראנס או סירופ תירס עתיר פרוקטוז. נסו לקרוא את המרכיבים הכתובים על האריזה בקול רם. אם אינכם יכולים לבטא את שמותיהם או לעמוד על טיבם, החזירו את הלחם אחר כבוד למדף. למדו לקרוא תוויות מזון, זה חלק מהותי וחיוני בתהליך ההבראה שלכם. כל הרכיבים והתוספות הללו אינם נחוצים לכם, למוצרים שאתם צורכים וללחמים טובים ובריאים. הם גם בוודאי אינם נחוצים לכם ולבריאות שלכם.

אפו לחמים בריאים בעצמכם

חפשו מתכונים ללחמים שמכילים חיטה מלאה, כוסמין מלא או שיפון מלא. קבלו השראה מלחמים שתמצאו בחנות טבע אונליין. הלחם שתכינו בבית יהיה תמיד בריא יותר מהלחם שתקנו במכולת או בסופר. באפיית לחם ביתי השמיים הם הגבול, וככול שתתנסו בכך, תוכלו להוסיף מרכיבים בריאים כיד הדמיון הטובה. ההנאה שלכם ושל בני משפחתכם מובטחת וכך גם בריאותכם.

 

 

 

 

 

בחירת לחמים בריאים