לוגו אתר בטעינה

הידעת

איך תגרמו לילדכם לאכול כריך בריא?

לא רק ארוחות מושקעות יכולות להיות בריאות. עם קצת חשיבה ובלי הרבה מאמץ, אפשר להכין לילדים ארוחות בריאות על בסיס מגוון של לחמים בריאים. נכון שכריך עם שוקולד הוא אחד האהובים ביותר על הילדים, אבל לא נרצה שהם יגזימו עם שוקולד שעתיר בסוכר ועתיר בשומן. הטריקים הבאים יעזרו לכם לשכנע את ילדיכם לאכול כריכי בריאות ואפילו ליהנות מזה.

שתפו את הילדים בהכנת הכריך

אם עד עכשיו הילדים אכלו בעיקר כריכים מלחם חיטה רגיל, זה הזמן להתחיל להכיר להם את האפשרות הבריאה – המלאה. לחם מחיטה מלאה בריא יותר, משום שהוא מכיל את הקמח הלא מעובד. במקום קמח לבן שיש בו הרבה פחות ערכים מזינים, הלחם מכיל הרבה יותר מינרלים וויטמינים ואפילו גם יותר סיבים. אבל איך תגרמו לילדים לאכול כריך כזה? מלבד כריכים מעוררי תיאבון, שתפו אותם בהכנת הכריכים. הפכו את המשימה הזאת למשחק ותנו להם אחריות. כאשר הילדים משתתפים בהכנה, הם הרבה יותר נלהבים לטעום (כי זה הכריך "שלהם").

כריך צורות מעניין

סוג נוסף של לחם בריאות הינו לחם שיפון מלא. זה לחם בעל אינדקס גליקמי נמוך, הוא עתיר בסיבים, משביע וטעים. על מנת שהילדים יסכימו ליהנות מהערכים התזונתיים הבריאים הללו, תוכלו להכין להם כריכים בצורות מעניינות. במקום הדרך השגרתית, חתכו את הכריך לצורות כגון ריבוע, משולש. אם יש זמן וסבלנות, אפשר אפילו להכין צורות כמו עיגולים או אליפסות. טריק אחר, יהיה לקשט את הכריך מבחוץ. למשל לעצב אותו בצורה של סמיילי מחייך (כי איזה ילד לא מתחבר לאימוג'י משעשע).

שיטת חצי חצי

כדי לגרום לילדכם לאכול כריך בריא, תוכלו להשתמש בטריקים נוספים. למשל, נניח שקניתם לחם מקמח כוסמין. זה אחד מסוגי הלחמים הבריאים ביותר שנמצאים על המדפים. אם הילד לא כל כך מסכים להתנסות, הציעו לו את שיטת החצי חצי. הכינו שני חצאי כריכים, משני סוגי לחמים שונים. חצי אחד יהיה בריא, ובו תשלבו את לחם הכוסמין עם טונה למשל, או ביצה קשה, חביתה או גבינה צהובה. הסוג השני יכיל ממרח שהילד אוהב, למשל ממרח חלבה, שוקולד למריחה וכדומה. רק חשוב שאת חצי הכריך שתכינו עם לחם לבן, הילד יאכל אחרי הכריך הבריא. אפשר לשכנע אותו בכך שאחרי הבריאות מגיע לו סוג של קינוח.

טיפים נפלאים לכריכים בריאים לילדים

נמשיך כעת אל 3 טיפים שיעזרו לכם להכין כריכים בריאים וטעימים, לילדים.

1.     גבינה צהובה עם נגיעות של אבוקדו – אבוקדו הוא אחד הירקות הבריאים ביותר. האמת היא שזה בעצם פרי, אבל זה לא באמת משנה, כשהוא כל כך בריא. הרבה ילדים לא כל כך מתחברים לסלט אבוקדו או לממרק אבוקדו, אז הטריק הוא פשוט. מכינים כריך גבינה צהובה רגיל, כמו שהילד אוהב. בפנים מוסיפים נגיעות של אבוקדו. עם הזמן, הילד מתרגל לטעם ואפשר לעבור לכריכי אבוקדו נטו. נטו בריאות.

2.     כך תשפרו כריך חומוס – ממרח חומוס נחשב לבריא למדי, והרבה ילדים מחבבים את זה. אבל אם רוצים להעשיר את הכריך עם תוספת בריאות, שלבו אותו עם מעט טחינה. אפשר לנסות להרגיל את הילדים לנגיעות של ירקות בפנים, כל פעם מסוג אחר.

3.     גיוון – הטיפ האחרון להפעם הוא גיוון. גוונו את הכריכים שאתם נותנים לילדכם ושתפו אותו ביתרונות של הכריכים הבריאים. שתפו בתהליך ההכנה מפעם לפעם ואף תנו לו אפשרות לבחור את הממרחים שמתחשק היום, מתוך כמה הצעות אפשריות. 

 

 

כריכים לילדים