לוגו אתר בטעינה

הידעת

היתרונות הבריאותיים של קמח כוסמין

בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר לחמי בריאות אשר מחליפים את הלחמים המסורתיים בסופרים השונים. קמח כוסמין הוא אחד התחליפים האפשריים לקמח לבן ונחשב מזין וקליל.

כאשר אנחנו מדברים על קמח כוסמין, אנו מדברים על מוצר אשר משתלב בצורה מושלמת יחד עם כל מאפה, כמו כן יש לו השפעות חיוביות רבות על בריאותנו ובעל תרומה רבה למערכת העיכול.

אנחנו מאמינים שיצא לכם לשמוע לא מעט על "קמח כוסמין", אבל מה אתם באמת יודעים עליו? ריכזנו עבורכם מספר יתרונות בריאותיים של קמח כוסמין.

חיטת כוסמין אל מול חיטה רגילה

כוסמין הוא למעשה דגן אשר מגיע מאותה משפחה של החיטה. חיטת כוסמין איננה עוברת תהליך השבחה כמו החיטה המסורתית, מה שגורם למבנה שלה להישאר בדיוק כמו שהוא - מה שטוב עבורנו.

חיטת כוסמין מתעכלת בצורה טובה יותר מן החיטה המסורתית. יחד עם זאת, מאחר ודגן זה מכיל גלוטן, הוא אינו מתאים לצליאקים.

קמח כוסמין תורם למערכת העיכול

 

מה אם היינו אומרים לכם שבעזרת לחם מקמח כוסמין תוכלו לדאוג למערכת העיכול שלכם? כוסמין נחשב לאחד המקורות הגדולים ביותר לסיבים תזונתיים מבין משפחת הדגנים.

כאשר אנחנו לוקחים כוס כוסמין אנו רואים 30% מצריכת הסיבים התזונתיים המומלצת לאדם בוגר. הכוסמין מתעכל בצורה מהירה וקלה ואף מאיץ תהליכי עיכול ועוזר להפחית בצורה משמעותית מצבים כמו - אולקוס, נפיחות, שלשולים ואפילו עצירויות!

אמרתם כוסמין - אמרתם תיאמין

תיאמין, או איך שאנחנו מכירים אותו - ויטמין B1, נמצא בשפע במוצרי כוסמין. תפקידו של ויטמין B-1 הוא לחזק את המערכת החיסונית שלנו, להפיג מתח, סטרס וחרדה.

אנשים רבים בוחרים להחליף את הלחם המסורתי בתחליפים לדוגמת לחם מקמח כוסמין ו/או פיתות מקמח כוסמין ולהנות מן הערך התזונתי הרב שהם נותנים בנוסף לטעם.

מפחית רמות אינסולין בדם

כאשר אנחנו מדברים על פחמימות פשוטות, אנחנו לא ממש רואים אותן כ-סופר פוד בלשון המעטה. למעשה, ההמלצה של רופאים רבים לחולי סכרת היא להימנע מאכילת פחמימות פשוטות.

יחד עם זאת, כאשר אנחנו מסתכלים על קמח כוסמין, אנו רואים שורה של סיבים תזונתיים איכותיים אשר יכולים לעזור לנו בהפיכת סוכרים לגלוקוז.

קמח כוסמין הוא מוצר בעל אינדקס גליקמי נמוך, מה שהופך אותו למוצר אשר מתעכל לאט ובצורה נכונה - בעקבות כך אנו רואים חולי סוכרת רבים צורכים כוסמין בהמלצת רופא משפחה.

עוזר לשלד הגוף וחיזוק העצמות

לחם כוסמין טומן בחובו כמויות גדולות של מינרלים ו-ויטמינים. בין היתר ניתן למצוא בו ויטמין B-1, מגנזיום, אבץ, סלניום ונחושת. כל אלו עוזרים בצורה עקיפה וישירה לתהליכי השלד והרקמות בגוף.

זה הזמן להתחיל להשתמש בכוסמין

במהלך המאמר סיפרנו לכם מעט על הכוסמין, על מוצאו ומעט על היתרונות הרבים שהוא מביא איתו. מעבר לערך תזונתי בעל סיבים תזונתיים גבוהים ורמות גבוהות של חלבון ביחס לדגנים אחרים, אנו רואים אנשים רבים משתמשים בו כתחליף לקמח חיטה המסורתי.

ניתן להכין לחמניות מקמח כוסמין, פשטידות, עוגות או לחילופין לבשל את גרגרי הכוסמין ולהוסיף אותם אל מאכלים שונים.

 

בדקו מה אתם קונים: קמח כוסמין

 

היום ניתן למצוא קמח כוסמין כמעט בכל מקום - בסופרים, בשוק ואפילו במרכולים השכונתיים. מוצרים רבים מוצגים כמבוססים על גבי כוסמין, אך יחד עם זאת באותה נשימה הם מכילים סוגים שונים של קמחים אשר אינם כוסמין כלל.

לפני שאנחנו קונים קמח כוסמין, או כל מוצר אשר נטען כי מבוסס על גבי קמח כוסמין (פיתות, לחמניות, פסטות), יש לבדוק את תווית המוצר ולראות את היקף הכוסמין במוצר. פעמים רבות רק 50% מן המוצר הינו כוסמין, כאשר שאר הרכיבים הם קמחים אחרים ותוספות שלא רצויות לנו.  

חיטת כוסמין